euroa

3a eurpejska

Ogłoszenie

Zachęcam wszystkich do aktywnego odwiedzania forum, a nie tylko czytania tego co napiszą inni.

#16 2007-07-02 13:06:14

szyna

rangeR

Zarejestrowany: 2006-11-19
Posty: 126
Punktów :   

Re: Tylko u nas:)

Kolejny wyczyn Romana. . . http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ … 81234.html

Czyli Gombrowicza nie bedzie, a mial byc. Giertych i tak postawił na swoim. A co do "Opowieści z Narni" i "Listów starego diabła do młodego"  C.S. Lewisa to uważam te pozycje za conajmniej dziwne. Osobiście "Opowieści z Narni" nie czytalm ale z tego co mi wiadomo czytelnik porusza sie po świecie chrzescijańskim, wiec dla ateisty uczeszczającego na lekcje języka polskiego rzecz do zakceptowania. Sytuacja jest diametralnie inna przy "Listach . . .". Nie wyobrażam sobie jak osoba niewierzaca/innej wiary przerobi tą ksiażke na j. polskim. W kolejnych listach tytułowy stary diabeł (imenia nie pamietam) wymienia KONKRETNE błędy i zaniedbania w wierze katolików wiec jakim cudem tak ksiażka przedstawia wartości uniwersalne dla wszystkich osób uczących się, bez wzgędu na wyznanie?


"Ten świat to ty i ja To my Motyle i ćmy Już czas Zatrzymaj się I wróć posłuchaj i patrz Wróć kochaj i trwaj wróć"   MYSLOVITZ

Offline

 

#17 2007-07-02 18:03:25

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: Tylko u nas:)

Nie skomentuję, o nie... Tym razem nie dam już rady...

...chociaż...

Nie pamiętasz, Szyna, z lekcji historii, że uniwersalizm to: jeden język, jedna wiara, jeden porządek? Na tym wszelkie wartości powszechne mają się opierać - redukcji założeń w celu późniejszego propagowania...

...Jeż! Nie komentuj! Nie! To bez celu!


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

#18 2007-07-02 19:34:24

Szara

User

Zarejestrowany: 2006-11-20
Posty: 123
Punktów :   

Re: Tylko u nas:)

Jakbym miała siłę to bym to skomentowała..., ale sił mi brak. Cofamy się o całe wieki do tyłu. A ja nigdy nie lubiłam historii


"Uczę się ciała na pamięć
i umiem. Widać dusza
jest jeszcze, która kłamie..."
K.K. Baczyński

Offline

 

#19 2007-07-02 23:09:16

szyna

rangeR

Zarejestrowany: 2006-11-19
Posty: 126
Punktów :   

Re: Tylko u nas:)

Taki uniwersalizm o jakim wspomina Gabryś panował w średniowieczu, czyli tak co najmniej 500-600 lat temu. A chyba znacie stosunek wieków późniejszych do średniowiecza? Chyba to mowi samo za siebie.


"Ten świat to ty i ja To my Motyle i ćmy Już czas Zatrzymaj się I wróć posłuchaj i patrz Wróć kochaj i trwaj wróć"   MYSLOVITZ

Offline

 

#20 2007-07-03 09:37:48

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: Tylko u nas:)

Wiecie, lepiej chyba żyć w wiekach średnich niż średnio zadowalającej, wiecznej paranoi...


Uniwersalizm średniowieczny: 500 lat temu.
Wszechsłowiańszczyzna towiańczyków: 150 lat temu.
Pangermanizm nazistowski: 60 lat temu.

Przymus przyjęcia wartości uniwersalnych wpisane ma w siebie ograniczenie jednostki.

...a Isis wystawiła mi dwóję...


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

#21 2007-07-03 17:18:31

dolores

User

3685471
Zarejestrowany: 2006-11-28
Posty: 110
Punktów :   

Re: Tylko u nas:)

jak Ci Gabryś poszło??opadły im szczeny? echh pewnie nie pisałeś takich mądrych rzeczy na sprawdzianach:D nie wiem czemu nie zdawałes hitorii,doprawdy;)


'Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje . . .'

Offline

 

#22 2007-07-03 17:40:39

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: Tylko u nas:)

A ja wiem - bo nie ma ona dla mnie charakteru liniowego, nie potrafię umiejscowić zdarzeń na osi czasu. Taki "bezczas boski", w którym wszystko następuje jednocześnie... Mam problem z chronologią, i tyle.

Jak poszło? Sądzę, że nie był to mój najgorszy występ, choć konkurencja była spora... Począłem się produkować, gestykulować, cytować po portugalsku i hiszpańsku, rzucać nazwami afrykańskich plemion... Albo wyśmiali to po moim wyjściu, albo mnie przyjmą.


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

#23 2007-07-03 20:24:44

Szara

User

Zarejestrowany: 2006-11-20
Posty: 123
Punktów :   

Re: Tylko u nas:)

Hehehe:D jeśli gestykulowałeś to Cię przyjmą Co jak co, ale gadać potrafisz <lol>

Nie dla każdego Doroto historia jest łaskawa. Dobrze o tym wiem. A kaczyzm, który nastanie będzie niełaskaw dla mnie... Czyli pozostaje emigracja... w moim wypadku do Francji. Czyli jednak pokojówką zostanę.


"Uczę się ciała na pamięć
i umiem. Widać dusza
jest jeszcze, która kłamie..."
K.K. Baczyński

Offline

 

#24 2007-07-03 23:00:36

dolores

User

3685471
Zarejestrowany: 2006-11-28
Posty: 110
Punktów :   

Re: Tylko u nas:)

szara dla kogo nie jest łaskawa??dla Ciebie??' jeszcze 2 jebane koalicje',nie wspomne o 4 ze sprawdzianu i notatkach:D  noo gadane to Ty masz,ja już widzę,ze jesteś na 1 miejscu:D


'Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje . . .'

Offline

 

#25 2007-07-04 10:21:29

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: Tylko u nas:)

W moim przypadku - ze względu na czarną moją kuleczkę - migracja na Wyspy Brytyjskie odchodzi w niebyt... Pozostaje Brazylia, o ile znajdę 6.500 (słownie: sześć tysięcy pięćset złotych) na bilet w jedną stronę... Lub Portugalia, aby zasilić grono rybaków, stanowiących niemalże 20% społeczeństwa w wieku produkcyjnym... Ale ja pływać nie umiem...

Pocieszę Cię, Szarlotto: każdy facet, który choć raz był w hotelu, marzył o wizycie pokojówki około 5:00 nad ranem...

...przepraszam, to wiosna tak na mnie działa...


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

#26 2007-07-04 12:26:08

szyna

rangeR

Zarejestrowany: 2006-11-19
Posty: 126
Punktów :   

Re: Tylko u nas:)

Ja widze ze Jeż sie zabezpiecza i chce kupic bilet w jedna strone zeby potem nie moc juz wrocic i moc silniej opierac sie pokusom przed powotem do Kaczogrodu. A co do rybaków, to podobno mało który marynarz potrafi pływac

A moze kamerdyner w hiltonie? To tez moze byc dobra posadka ;D

P.S. Własnie znalazłem . . .  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … 88665.html  czy to juz nie przegięcie?

Ostatnio edytowany przez szyna (2007-07-04 12:49:51)


"Ten świat to ty i ja To my Motyle i ćmy Już czas Zatrzymaj się I wróć posłuchaj i patrz Wróć kochaj i trwaj wróć"   MYSLOVITZ

Offline

 

#27 2007-07-04 14:09:00

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: Tylko u nas:)

Przeczytałem ten artykuł kelnerce ze Space'a, która przed chwilą mnie odwiedziła... Stroju kaszubskiego nie ma jeszcze, ale zapewne za niedługo Jankowski wprowadzi go do sklepów H&M...

Przepraszam, mam pytanie: czy ten kraj naprawdę istnieje, czy jestem gdzie indziej, na ciężkim haju...?!

Przepraszam ponownie, mam drugie pytanie: jeśli jestem na haju, to gdzie można dostać więcej tego specyfiku? Bo moooocny jest....


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

#28 2007-07-04 17:46:23

Szara

User

Zarejestrowany: 2006-11-20
Posty: 123
Punktów :   

Re: Tylko u nas:)

Ja postanawiam osobiście, że nie będę piła wina prałata i to jest mój protest.

Ejjj.... Oni są nienormalni, ja wiem, że to tak brzydko o duchownych i rządzących, ale mają zryte pod kopułami i tyle. I nawet mogą mnie wsadzić za to, ale zdania nie zmienię. Ewentualnie kraj. Będę francuska pokojówką, a za wizyty o 5 rano mogę policzyć jako nadgodziny. Dziećmi zajmować się nie chcę..., bo są okropne.


"Uczę się ciała na pamięć
i umiem. Widać dusza
jest jeszcze, która kłamie..."
K.K. Baczyński

Offline

 

#29 2007-07-04 23:50:22

szyna

rangeR

Zarejestrowany: 2006-11-19
Posty: 126
Punktów :   

Re: Tylko u nas:)

Ciag dalszy ciagu dlaszego zamieszania wokól lektur  http://www.gazetawyborcza.pl/1,81878,4283573.html

Jak sie nie lubi dzieci mozna zawsze opiekowac sie osobami w podeszlym wieku


"Ten świat to ty i ja To my Motyle i ćmy Już czas Zatrzymaj się I wróć posłuchaj i patrz Wróć kochaj i trwaj wróć"   MYSLOVITZ

Offline

 

#30 2007-07-05 12:27:03

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: Tylko u nas:)

http://bi.gazeta.pl/im/6/4284/z4284796X.jpg










Czy Romuś widzi w tym cokolwiek złego?

Nieeee...






Na pocieszenie napiszę, że innym grożą większe niebezpieczeństwa niż ideologiczna manipulacja przyszłymi pokoleniami... Gumowe kaczuszki!


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.finans2010.pun.pl www.spartaclan.pun.pl www.newlongjupl.pun.pl www.mkontakt.pun.pl www.rinnegard.pun.pl