euroa

3a eurpejska

Ogłoszenie

Zachęcam wszystkich do aktywnego odwiedzania forum, a nie tylko czytania tego co napiszą inni.

#1 2007-06-19 18:16:35

dolores

User

3685471
Zarejestrowany: 2006-11-28
Posty: 110
Punktów :   

studia-'szara sieć'

help me,już nie mam sił...na każdym uniwerku mają swoje terminy,ale to już przeżyję,konsultowalam sie dzisiaj z pewną osobą,która podała mi takie informacje:
*podobno nie msuisz robić kopii świadectwa u notariusza?;/(tak im dyra gadała)
*zdjęcia,jakies zaświadczenie od lekarza trzeba składać wraz ze świadectwem maturalnym czy dopiero ,wtedy jak zdecydujesz który kierunek wybierasz i ostatecznie bedziesz skladala papiery??
jak ktos zna odpowiedzi to napiszcie:d z góry dzx


'Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje . . .'

Offline

 

#2 2007-06-20 10:02:20

Szara

User

Zarejestrowany: 2006-11-20
Posty: 123
Punktów :   

Re: studia-'szara sieć'

To wszystko zależy od uczelni. Na UŚ nie chcą kopi świadectwa, bo pobierają z rejestru. I wszystko donosisz, gdy już się dostaniesz (oczywiście prócz pieniążków). A np. w Kolegium życzą sobie wszystko od razu, ale mają dużo późniejszy termin (a nie 20 czerwca - wtajemniczeni wiedzą).
Musisz poczytać na stronach lub zadzwonić do sekretariatów i tam Cię poinformują (może)


"Uczę się ciała na pamięć
i umiem. Widać dusza
jest jeszcze, która kłamie..."
K.K. Baczyński

Offline

 

#3 2007-06-20 17:40:05

dolores

User

3685471
Zarejestrowany: 2006-11-28
Posty: 110
Punktów :   

Re: studia-'szara sieć'

w tym rzecz,ze czytałam ale nie pisze.w dodtaku tam są dwa terminy i jeśli wyrazileś zgodę na cost tam to twoje wyniki zostaną bezpośrednio przekazane z oke czy cos taiego,ale my nie wyrazalismy,nie?nic takiego nie podpisywalismy;/


'Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje . . .'

Offline

 

#4 2007-06-21 11:59:10

Szara

User

Zarejestrowany: 2006-11-20
Posty: 123
Punktów :   

Re: studia-'szara sieć'

Ja tez nie wiem, czy podpisywaliśmy zgodę na umieszczenie naszych matur w Krajowym Rejestrze... Miałam dzwonić do OKE... i zadzwoniłam. Otóż moje nazwisko jest na liście osób, które wyraziły zgodę na umieszczenie wyniku matury w KReM. Czyli podejrzewam, że wszyscy w klasie tez taka zgodę wyrazili.

Wtedy obowiązują nas terminy dla osób, które nie muszą przywozić świadectwa podczas rekrutacji, tylko po dostaniu sie na studia.

Ostatnio edytowany przez Szara (2007-06-21 12:08:34)


"Uczę się ciała na pamięć
i umiem. Widać dusza
jest jeszcze, która kłamie..."
K.K. Baczyński

Offline

 

#5 2007-06-21 15:15:12

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: studia-'szara sieć'

Fakt, można się zagmatwać... Sam gnałem do Instytutu Filologii Romańskiej w Krakowie i wydzwaniałem do sekretariatu, aby zorientować się, jak sprawa wygląda. Jagiellonka zezwala na rejestrację w systemie dopiero po wypełnieniu formularza z wynikami matury, po czym generowana jest seria dokumentów, które należy wydrukować i przesłać listem poleconym bądź złożyć osobiście. Nie wiem jeszcze, czy poświadczona notarialnie kopia świadectwa jest wymagana...

W przypadku UŚ, rejestrować można się już od dawna, natomiast wyniki ściągane są z Krajowego Rejestru Matur. Większość naszych współmaturzystów wyraziła na to zgodę (okokło 96%, o ile mnie pamięć nie myli). Nie wiem, czy pamiętacie deklarację maturalną, na której podpisywaliśmy się dwukrotnie - raz w ramach potwierdzenia "gotowości przystąpienia do egzaminu" i raz... w celu wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacyjnych.

Uważnie, bo ci, którzy nie czytają podpisywanych dokumentów stają się często gwiazdami telewizji, występują przed komisjami... Bynajmniej nie przed jury Idola.

Najlepszą więc radą jest przedzwonić do sekretariatu uczelni lub przejrzeć dokładnie jej listę najczęściej zadawanych pytań.


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

#6 2007-06-21 19:39:20

dolores

User

3685471
Zarejestrowany: 2006-11-28
Posty: 110
Punktów :   

Re: studia-'szara sieć'

czyli nie bedziemy museili dowozić swiadectwa??? hmm czyli w ogole nie musze sie tam w tedy fatygować??no,bo nic wiecej chyba na poczatku nie musze dostarczyc,ale wy jesteście mądrzy!!!


'Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje . . .'

Offline

 

#7 2007-06-21 19:45:12

Szara

User

Zarejestrowany: 2006-11-20
Posty: 123
Punktów :   

Re: studia-'szara sieć'

Jak sę dostaniesz to się będziesz musiała pofatygować, żeby dowieść świadectwo. Ja muszę pojechać/zadzwonić i się dowiedzieć czy mogę do kolegium oddać odpis..., bo oba kolegia chcą oryginał od razu i zanim mnie przyjmą. A dwóch takich nie będę miała


"Uczę się ciała na pamięć
i umiem. Widać dusza
jest jeszcze, która kłamie..."
K.K. Baczyński

Offline

 

#8 2007-06-21 22:09:37

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: studia-'szara sieć'

Tak, jak pisałem, Dorotko, to zależy od uczelni. Na jaką się wybierasz? Może będę w stanie powiedzieć Ci coś więcej, aby podtrzymać mistyfikację mojej mądrości...

Szarlott, poświadczona notarialnie kopia dokumentu jest uznawana nawet przed sądami powszechnymi, tak więc kolegium nie powinno mieć zastrzeżeń.... Jeśli jednak wyrażaliby swoją dezaprobatę - uciekaj, bo to anarchistyczna jednostka!

Czemu miałabyś dwóch poświadczonych kopii nie posiadać? Ostatim razem, gdy korzystałem z usług notariusza, poświadczenie strony A4 obarczone było - astronomiczną, jakże! - opłatą w wysokości 7 czy 17 złotych. Oszczędzasz na rejestracji...


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

#9 2007-06-22 17:14:51

dolores

User

3685471
Zarejestrowany: 2006-11-28
Posty: 110
Punktów :   

Re: studia-'szara sieć'

UJ,Wrocławski albo UŚ<ten ostatni w ostatecznosci:D>


'Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje . . .'

Offline

 

#10 2007-06-22 18:52:22

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: studia-'szara sieć'

W kwestii Jagiellonki mogę Ci powiedzieć z przekonaniem nabytym w wyniku miłej pogawędki z jeszcze milszą, odpowiedzialną za rekrutację, panią - już teraz możesz założyć konto w Systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów, wypełnić wszystkie formularze zawierające dane osobowe oraz zatwierdzić je (nie będą mogły wtedy zostać zmienione później). Formularze dotyczące dotychczasowego wykształcenia wypełnić możesz dopiero po publikacji wyników (za tydzień....), po czym konieczne jest ich zatwierdzenie. Dopiero wtedy będziesz miała możliwość zapisania się na konkretne kierunki, a następnie... Kto wie? Nie doszedłem do kolejnego levelu tej gry, aczkolwiek system powinien podać listę dokumentów, w tym wydrukowane formularze (plik zostanie wygenerowany automatycznie), które musisz przesłać listem poleconym lub złożyć osobiście...

Wrocław - pojęcia bladego, opalonego czy albinotycznego nie mam...

UŚ zezwala na rejestrację już od dawna, łącznie z zapisami na kierunki i uiszczaniem opłat rekrutacyjnych. Wyniki egzaminów maturalnych - o ile wyrażono zgodę - ściągane są z KReMu. Termin jest na tyle rozległy, że istnieje możliwość zapisu po 29 maja.

Dlatego też, jako wierny fan Margot, zarejestrowałem się już na filologię polską...


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

#11 2007-06-22 22:20:57

dolores

User

3685471
Zarejestrowany: 2006-11-28
Posty: 110
Punktów :   

Re: studia-'szara sieć'

echh niestety te wszystkie informacje posiadłam w swej głowie,wrecz nauczyłamsie na pamiec,wszedzie sie zariejestrowałam;( ale dzieki za pomoic uczynny człowieku:D


'Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje . . .'

Offline

 

#12 2007-06-23 12:15:58

Szara

User

Zarejestrowany: 2006-11-20
Posty: 123
Punktów :   

Re: studia-'szara sieć'

Teraz pozostaje się tylko dostać na wymarzone studia, a następnie znienawidzić część bzdur jakie będziemy musieli się uczyć do egzaminów.

Ja wiem, że przyjmują kopie notarialną..., ale kurcze... w każdym innego dnia. A mam pracować i przysługuje mi jeden dzień urlopu... A potrzebuje 3 jeśli się dostane..., bo jeśli nie... to sama nie wiem ile.

Teraz pozostało mi dowiedzieć się dokładnie gdzie jest Instytut i jak tam dojechać..., a do tego wykorzystam... moje znajomości zagraniczne i żeby nie było - interesowna nie jestem.


"Uczę się ciała na pamięć
i umiem. Widać dusza
jest jeszcze, która kłamie..."
K.K. Baczyński

Offline

 

#13 2007-06-23 18:57:54

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: studia-'szara sieć'

Świadomość wypełnienia swego moralnego obowiązku buduje mnie, Dorotko.

Pamiętaj, Szarlott, że większość uczelni zezwala na złożenie dokumentów przez pełnomocnika. Część wymaga pełnomocnictwa poświadczonego notarialnie, jednakże wiele toleruje nawet samodzielnie sporządzone dokumenty.

Jak ktokolwiek śmiałby o interesowność Cię posądzać, Damo z Kotem...


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

#14 2007-06-24 12:18:55

dolores

User

3685471
Zarejestrowany: 2006-11-28
Posty: 110
Punktów :   

Re: studia-'szara sieć'

pelnomocnictwo kosztuje 17zyta;/;/ juz to wsyztsko obyckałam,bo kurrde bede musiala miec;/ jestem wsciekla na caly swiat a najbvardziej na mame


'Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje . . .'

Offline

 

#15 2007-06-24 14:26:10

Agent Jeż

User

Skąd: Tychy
Zarejestrowany: 2006-12-10
Posty: 164
Punktów :   
WWW

Re: studia-'szara sieć'

Spokojnie, Dorotko... Co się stało? Skąd ta żądza krwi?


Sohnos enormes como cedros, que e preciso trazer de longe...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.festeboyen.pun.pl www.morr.pun.pl www.ugamella.pun.pl www.goldhead.pun.pl www.aureus.pun.pl